Vellykket midtsommer på Kaaen!
- Rakkestad Historielag

- for 5 døgn siden
- 1 min lesing
Lørdag 13. Juni hadde vi vårt tradisjonelle "Midtsommer på Kaaen" - arrangement, og forventingene var lave når vi starter oppriggingen i småregn. Likevel ble dette et av våre mest vellykkede midtsommer-arrangement noen gang!
Totalt hadde vi over 150 besøkende! Det er helt fantastisk!
Men... Det så ikke bra ut på morgenen: Det var regn og mørke skyer hang over oss.
Likevel var værgudene snille, holdt igjen regnet, og lot solen til og med skinne gjennom skyene. Tradisjon tro, ble oppgangssaga kjørt med godt oppmøte. Ved alle tre visningene. Neste år håper vi at vi får vist flishøvelen også. Det ble solgt rømmegrøt, pølser og brus i kiosken. Grillene ble tent og mange koste seg med et medbrakt måltid. Østfold Veteranvognklubb og Traktorcruising møtte opp med både biler og traktorer. Det var mange små som syntes dette var gøy. Tusen takk for det.
Nytt av året var Kaaenmesterskap i hesteskokasting. Dette var fordelt på fire klasser.
Det var 43 som meldte seg på konkurransen. Premier ble delt ut til tre med høyest poengsum i de forskjellige klassene, til stor glede blant store og små deltagere. Utrolig morsomt og definitivt noe vi kommer til å gjøre igjen.
Vi takker for et hyggelig arrangement. Takk til alle som besøkende.
\





















Kommentarer